Η εταιρεία ΓΕΝ-ΚΑ Facility Management, αναζητεί νέο/α για την κάλυψη της θέσης του Sales Representative.

  • 2
  • August 5, 2020

Νέα θέση εργασίας: Sales Representative

Αρμοδιότητες:
  • Προώθηση και ανάπτυξη πωλήσεων σε υφιστάμενους και νέους πελάτες / συνεργάτες, διερευνώντας δυνατότητες επέκτασης συνεργασίας και προτείνοντας αξιόπιστες λύσεις.
  • Διαπραγμάτευση και προετοιμασία των προσφορών στα πλαίσια της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Διαχείριση μεγάλων πελατών και συνεργατών και παρακολούθηση των δεδομένων πωλήσεων μέσω τακτικών Reports.
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων και λοιπών εμπορικών στόχων.
  • Παρακολούθηση και έρευνα σχετικά με τον ανταγωνισμό.
  • Αξιολόγηση προτεραιοτήτων στην δρομολόγηση ενεργειών πώλησης, για την επίτευξη των στόχων πωλήσεων.
  • Συνεργασία με τα τμήματα Operations, Λογιστήριο και τους συνεργάτες/εργολάβους της εταιρείας, με στόχο την άμεση και άριστη εξυπηρέτηση των πελατών.
Επιθυμητά Προσόντα:
  • Πτυχίο Ανώτερης/τατης εκπαίδευσης (ΑΕΙ, ΤΕΙ)
  • Απαραίτητη εμπειρία 2-3 έτη σε πωλήσεις υπηρεσιών (B2B και ιδανικά στον χώρο του Facility Management)
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα διαχείρισης και ανάπτυξης πελατολογίου, με υπευθυνότητα σε ευαίσθητες πληροφορίες
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και παρουσίασης, κατά τη διαδικασία πωλήσεων και ως προς όλες τις βαθμίδες εργαζομένων των πελατών
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office – Outlook, Excel, Word, Power Point) και CRM εργαλείων
  • Επαγγελματική συνέπεια, αυτοπαρακίνηση, οργάνωση και μεθοδικότητα με προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα συχνών επαγγελματικών ταξιδιών εντός Ελλάδας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)
Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και παροχών αναλόγως προσόντων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης

Επικοινωνία – Αποστολή Βιογραφικού:
Αποστολή βιογραφικού μόνο μέσω e-mail
Email: info@genka.com.gr Υπ΄όψιν Κου Μηλίτση.

Κατεβάστε την αγγελία